Emekli maaşı taşıma işlemi ile daha yüksek promosyon kazancı mümkün. Ancak maaş taşıma işlemi esnasında emekli maaşına banka tarafından bloke koyulması yoluyla transfer sorunları yaşanabilmektedir. Emekli maaşı bloke sorunu kolaylıkla çözülebilmektedir.

  Emekli aylığını Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, QNB Finansbank, ING Bank, Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, Denizbank gibi genellikle tercih edilen bankalardan başka bankaya taşımak isteyenlerin karşılaştığı bloke sorununda yaşananlar ve sorunun çözümü için banka şubelerine başvurulduğunda herhangi bir bloke görülmeyen veya şube çalışanları tarafından çözülemeyen emekli maaşı taşıma ve promosyon blokesi sorununun çözümünden bahsedeceğiz.

  Emekli Maaşı Taşıma, Banka Değişikliği Sorunu

  Maaş transferi için bankaya başvuruda bulunarak emekli promosyon iadesi/iptali işlemleri yapıldıktan sonra emekli maaşını başka bankaya geçirmek istediğinizde E-Devlet üzerinde “Kredi/Promosyon blokeniz bulunduğundan sadece şube değiştirebilirsiniz!” uyarısı ile karşılaşılabilmektedir.

  Emekli maaşının transfer edilmesi istenilen diğer banka personeli de emekli maaşınız üzerinde banka promosyon blokesi bulunduğunu ve emekli maaşı taşıma işleminin gerçekleşemeyeceğini söyleyebilir.

  Emekli Maaşı Promosyon Blokesi Nasıl Kaldırılır?

  Maaş aldığınız bankada bulunan mevcut promosyon sözleşmenizin iptal edilmesi gerekmektedir. İptal işlemi yapılmasına rağmen bloke sorunu yaşanıyorsa maaş aldığınız bankada bulunan kredi, kredi kartı, ek hesap vb. ürünlerin kapatılmasının talep edildiği görülmektedir.

  Banka ile herhangi bir borç/alacak veya koşullu sözleşmeler yoksa öncelikle bankanın şubesine başvurulmalıdır. Bloke sorunu şube ile çözülemiyorsa promosyon blokesi kaldırmak için en kesin çözüm bankanın genel müdürlüğü çağrı merkezi ile iletişime geçmek gerekmektedir.

  Çözüm :

  Emekli maaşı aldığınız bankanın çağrı merkezi, internet sitesinde bulunan iletişim formu veya sikayetvar.com gibi şikayet kanallarının hepsinden “emekli maaşını başka bankaya taşıma isteğinizi ve herhangi bir borcunuzun, sözleşmenizin bulunmadığını” detaylı bir şekilde anlatmanız gerekmektedir. Sonrasında bankanın genel müdürlüğü tarafından aranıp bloke kaldırılması ile ilgili bilgilendirileceksiniz.

  Emekli Maaşı hesabını taşıma esnasında sorun yaşayanların genellikle bu yollarla çözüm bulabildiği, Kredi/Promosyon Blokesi sorununun çözümü ancak genel müdürlük iletişimi yoluyla yapılabildiği görülüyor.

  Eski Emekli Maaşı Promosyonu Nasıl İptal Edilir?

  maas promosyon

  Banka ile yapılan emekli maaşı promosyon sözleşme süresi 3 yıldır. 3 yıllık taahhüt süresi dolmadan emekli maaşını başka bankaya taşınması istendiğinde emekli maaşı promosyonunu iptal işlemi yapılmalıdır. Promosyon iptali en yakın banka şubesi ile gerçekleştirilebilir. Kalan sözleşme taahhüt süresine göre bir miktar cayma bedeli belirlenecek ve iade ödemesi tahsil edilecektir. Promosyon iadesini yapıldığında promosyon sözleşmesi sona ermiş olur. Emekli maaşı başka bankaya transfer edilebilir.

  Share.
  Leave A Reply