Eşimin kredi kartı harcamalarını, borçlarını nasıl öğrenebilirim? Eşten habersiz çekilen banka kredileri ve alınan kredi kartları nasıl bulunur? Eşimin ne kadar borcu var?

  Eşten habersiz yapılan harcamalar, borçlanmalar nedeniyle her şey yolunda gittiği düşünülürken aslında borç içerisinde yüzüldüğünün öğrenilmesi aileleri ve bütçe yönetimini zor duruma sokmaktadır.

  Eşlerden birinin güvensizlik yaşaması, savurgan tavırlar sergilemesi veya aile bütçesinin ne durumda olduğu konusunda net bilgiler paylaşılmaması neticesinde eşler internet üzerinden eşinin hangi bankalarda hesabı olduğu, çektiği kredileri ve bütün kredi kartları limitleri ve borçlarının sorgulanması konusunda araştırmaya koyulmaktadır.

  Eşimin Kredi Kartı Harcamalarını Öğrenme

  Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında bir başkasının (eş dahil) kişisel verilerine izinsiz olarak ulaşılması suç kapsamındadır. Bu sorgulama sistemi de böyle bir olaya sebebiyet verilmemesi için kişinin cep telefonuna Kısa Mesaj (SMS) ile şifre gönderimi yapılmaktadır.

  Eşin veya Bir Başkasının Kredi Kartı Borcu Sorgulama

  Eşinin veya başka birisinin bankalarda bulunan kredi kartları, kredileri, borçları, çekleri ve senetleri gibi bilgilerine ulaşmak için hem o kişinin T.C Kimlik numarasına, E-Devlet şifresine ve cep telefonunda sms ile gönderilecek şifreye ihtiyaç vardır. Bütün bunlara sahip olunduğunda istenilen kişinin banka limit ve borç bilgileri sorgulanabilir.

  E-Devlet bilgileriyle bir kişinin finansal bilgilerini ücretsiz bir şekilde nasıl sorgulandığını öğrenmek için tıklayın.

  NOT: Finansal durumu öğrenilmek istenen kişi eş, sevgili, arkadaş veya aile bireyi de olabilir. Önemli olan bu sorgulama işleminin kişinin rızası ile yapılmasıdır. Kişinin e-devlet bilgileri ile habersiz giriş yapılarak ve cep telefonuna gelen kısa mesajdaki şifrenin bir şekilde ele geçirilmesi suç kapsamında bulunmaktadır.

  Share.
  Leave A Reply