İş Bankası emekli promosyon yenileme nasıl yapılır? Promosyon sözleşmesi güncelleme ve promosyon farkı nasıl alınır? İnternetten promosyon sözleşmesi güncelleme ve fark ödemesi alma.

  İş Bankası’nın maaş promosyonu kampanyaları belirli dönemlerde güncellenmekte ve emekli maaşını İş Bankası’na taşıyanlar veya hali hazırda maaşını İş Bankası’ndan alanlar için daha fazla promosyon ödemesi alma şansı ortaya çıkmaktadır.

  Güncel İş Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri

  Mart 2024 tarihi itibariyle İş Bankası’nın emekli maaşları için ödediği promosyon tutarları güncellendi. Bu kampanya ile birlikte 12.000 TL’ye kadar maaş promosyonu alınabiliyor.

  Maaş Aralığı (Mart 2024)Promosyon Tutarı
  10.000 TL’ye (10.000 TL hariç) kadar olanlar5.000 TL
  10.000 TL – 15.000 TL (15.000 TL hariç) arasında olanlar8.000 TL
  15.000 TL – 20.000 TL (20.000 TL hariç) arasında olanlar10.000 TL
  20.000 TL ve daha fazla olanlar12.000 TL

  Burada yer alan promosyon ödemelerinden hem maaşını İş Bankası’na yeni taşımayı düşünenler hem de emekli maaşını zaten İş Bankası’ndan almakta olanlar faydalanabilmektedir.

  İş Bankası Emekli Promosyon Yenileme

  Maaşını İş Bankası’ndan Alanlar İçin Promosyon Yenileme

  İş Bankası’nın promosyon ödemelerindeki artıştan faydalanabilmek için önceki promosyon sözleşmesinin bitmesini beklemek gerekmiyor. Maaşını hali hazırda İş Bankası’ndan alan emekliler de promosyon artışından ortaya çıkan farkı alabilirler.

  Mevcut İş Bankası maaş müşterileri bu promosyon artışından faydalanabilmek ve aradaki farkı alabilmek için sözleşme yenilemesi yapması gerekiyor. Üstelik sözleşme yenilemek için şubeye gitmek de gerekmiyor.

  Emekli Maaşımı İş Bankası’ndan Alıyorum, Güncel Emekli Promosyon Tarifesinden Nasıl Faydalanabilirim?

  İşCep ve İnternet Şubesi aracılığı ile kolayca; ya da dilerseniz İş Bankası şubelerine uğrayarak mevcut promosyon taahhüdünüzü yeni tarifeye göre yenileyebilirsiniz.

  Şubeye gitmeden İşCep ve İnternet Şubesi aracılığı ile promosyon taahhüdü yenilemesi için takip edebileceğiniz adımlar aşağıdaki gibidir:

  • İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Durumu > Yenile
  • İnternet Şubesi > Başvuru – Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Durumu > Yenile
  Emekli maaşı almakta olan kişilerin promosyon ödemeleri başvurularından itibaren 3 iş günü içerisinde, yeni maaş alacak kişilerin ödemeleri ise promosyona esas emekli maaşının İş Bankası hesabına aktarılmasını takiben 3 işgünü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

  İş Bankası Promosyon Sözleşmesi Yenilemede Ne Kadar Kesinti Olur?

  Promosyon sözleşmesi yenilemesi yapılırken önceki sözleşme iptal edilerek yeni bir sözleşme yapılmış olur. İş Bankası ile olan mevcut sözleşmeye ait geri ödenmesi gereken miktar belirlenir ve yeni tarifede hak edilen promosyon tutarından düşülerek İş Bankası hesabına yatırılır.

  Örneğin 1 yıl önce İş Bankası’ndan promosyon almış bir kişi aldığı promosyon tutarının kalan 2 yıllık kısmını İş Bankasına geri öder. (Yeni promosyon ödemesinden düşülür).

  Emekli maaşı 18.000 TL olan ve bir yıl önce 6000 TL promosyon almış olan bir kişi için 4000 TL iade tutarı belirlenir. Bu tutar yeni ödenecek olan 10.000 TL promosyon ödemesinden düşülerek 6.000 TL promosyon farkı ödemesi İş Bankası hesabına yatırılır.

  Böylelikle promosyon sözleşme süresi dolmadan yapılan güncelleme sayesinde fazladan promosyon ödemesi alınabilmektedir.

  Share.
  Leave A Reply