Opet ve Yapı Kredi Bankasının işbirliği ile ortaya çıkan Opet Worldcard, akaryakıt ve otogaz alımlarında ekstra “Opet Puan” kazanılmasını sağlar.

  World’ün tüm özelliklerine sahip olan Opet Worldcard ile alışverişlerinizde puan ve taksit imkanlarından yararlanabilir, size özel kampanyalardan, ayrıcalıklı ek hizmetlere kadar hayatınızı kolaylaştıran birçok ayrıcalığa sahip olursunuz. Kazandığınız puanlarınızı alışverişlerinizde veya seyahatlerinizde kullanabilirsiniz.

  Ayrıca nakite ihtiyacınız olduğunda Opet Worldcard’ınızla nakit avans kullanabilir, dilerseniz 5-12 ay arası sabit ve uygun faiz oranlarıyla rahatça geri ödeyebilirsiniz.

  Opet Worldcard Yakıt Puan

  Opet Puanlar Nerelerden Kazanılır?

  Opet Puanlar hem Opet istasyonlarındaki akaryakıt ve otogaz alımlarında kazanılabilirken hem de Yapı Kredi Bankasının güncel kampanyalarına göre araç yıkama harcamaları, araç bakım harcamaları, lastik alışverişi, aksesuar alışverişleri gibi pek çok sektörden de Opet Puan kazanılabilmektedir.

  Örnek kampanyalar:

  • Opet Worldcard ile Araç Yıkama Sektöründe 200 TL ve üzeri harcamalarınızda 15 TL, toplamda 45 TL Opet Puan!
  • Opet Worldcard ile Lastik Sektöründe 4500 TL ve üzeri harcamalarınızda 250 TL Opet Puan!
  • Opet Worldcard ile Araç Bakım Sektöründe 3000 TL ve üzeri harcamalarınızda 150 TL Opet Puan!
  • Opet Worldcard ile Araç Kiralama Sektöründe 3000 TL ve üzeri harcamalarınızda 200 TL Opet Puan!
  • Opet Worldcard ile Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve SunExpress’te 4000 TL ve üzeri harcamanızda 400 TL Opet Puan!
  • Opet Worldcard ile toplam 3500 TL ve üzeri akaryakıt veya otogaz alımında 75 TL’ye ek 200 TL, toplamda 275 TL Opet Puan!

  Güncel Opet Worldcard kampanyalarını incelemek için tıklayın

  Opet Worldcard Puanları Nasıl Kullanılır?

  Opet worldcard ile yapılan her alışverişten WorldPuan kazanılırken, Opet istasyonlarından yapılan akaryakıt ve otogaz alımlarında Opet Puan (Yakıt Puan) kazanılmaktadır.

  Tüm World özelliklerine sahip Opet Worldcard’la alışverişlerde kazandığınız puanlarınız, seyahat harcamalarınızda katlanarak değerlenir. Böylece Opet Worldcard’la biriken puanlarınızla uçak bileti alabilir, otel ve cruise rezervasyonu yapabilir, bedavaya seyahat etmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

  Akaryakıt harcaması yoğun olan kişiler Opet Worldcard kullanarak yakıt masrafını azaltabilmektedirler. Örneğin; Opet istasyonlarından tek seferde yapacağınız her 500 TL ve üzeri akaryakıt veya otogaz alımlarınızda anında 25 TL, toplamda 75 TL Opet istasyonlarında harcanabilir Opet Puan kazanabilirsiniz.

  Opet Puanlar ise yalnızca anlaşmalı OPET istasyonlarından yapılacak akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanılabilir.

  Opet Worldcard Kart Aidatı Var mı?

  Yapı Kredi Bankası Opet Worldcard başvurusu yapılırken, Opet Worldcard’ın Opet’in kendi opet kartı ile karıştırılmasından kaynaklı olarak ücretsiz olduğu düşünülmektedir. Ancak bütün World özellikli kredi kartları gibi Opet Worldvcard da yıllık kart ücreti olan aidatlı bir kredi kartıdır.

  2024 Yılında Opet Worldcard asıl kart için yıllık 666,00 TL, ek kart için yıllık 333,00 TL kart aidatı alınacaktır.

  Opet Worldcard Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Hali hazırda Yapı Kredi Bankası müşterileri Yapı Kredi Mobil veya World Mobil uygulaması üzerinden hemen dijital kart talep edebilir ve kullanmaya başlayabilir.

  Yapı Kredi Mobil uygulamasında Kartlarım menüsündeki Kredi Kartı Başvurusu menüsünden Opet Worldcard’ı seçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. (Dijital veya basılı kart)

  Kart Takibi menüsünden kartınızın değerlendirme ve kurye aşamalarını takip edebilir, kartınızı teslim aldıktan sonra kart şifrenizi belirleyerek kart ayarlarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

  Yapı Kredi Bankası müşterisi olmayanlar ise Yapı Kredi Mobil ile görüntülü işlem asistanlarına bağlanarak müşteri olma işlemlerini dijital onay ile anında yapabilirler.

  Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’ni (444 0 444) arayarak, SMS ile ya da herhangi bir Yapı Kredi Şubesi’ne başvurarak Opet Worldcard başvurusu yapılabilir.

  SMS ile başvurmak için; aralarında birer boşluk bırakarak OPET yazın, T.C. kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi (gün ay yıl olarak) 4421’e gönderebilirsiniz. (Örnek: OPET 12345678910 31012000)

  Share.
  Leave A Reply