Akbank Axess kart aidatı kesilmesi, ekstreye yansıyan borca itiraz etmek ve para iadesi almak için yapılması gerekenler nelerdir? Para iadesi alma yöntemleri nelerdir? İşte başarılı kart aidatı itiraz örnekleri ve geri alma yöntemleri…

  Akbank ücretli Axess kredi kartı çeşitlerinden yılda bir defa olmak üzere düzenli olarak kart ücretini o ayın ekstresine yansıtarak tahsil etmektedir. Yıllık Axess kart ücretleri; bireysel kredi kartı, ticari kredi kartı veya kullanılan kart türüne (Platinum, Gold vb.) göre farklılık göstermektedir.

  Akbank Axess Kart Aidatını Geri Alma Yöntemleri

  Akbank Axess kart aidatını geri alabilmek için bazı çözüm yolları bulunuyor. Bu noktada önemli olan iyi bir Akbank müşterisi olma durumu ve kart ücretinden duyulan rahatsızlığı uygun, nazik bir üslup ile anlatabilmektir. Akbank müşteri memnuniyetini ön planda tutmak amacıyla şikayeti değerlendirmeye alacaktır.

  Axess Kart Aidatı İadesi

  Axess kart aidat iadesi talebinde bulunurken Akbank maaş müşterisi olma durumu, emekli olma durumu, ticari Axess Business kart kullanan esnaf/işletme olma durumu, öğrenci olma durumu veya Akbank Axess haricinde kredi kartı kullanmama durumu gibi detaylara sahip olunduğu durumlarda bunları belirtmek şikayetin değerlendirmesinde pozitif etki yaratabilir.

  Kart TipiAsıl KartEk Kart
  Axess Klasik382,50 TL189,50 TL
  Axess Gold427,50 TL212,50 TL
  Axess Platinum483,50 TL240,50 TL
  Axess Business/Axess KOBİ547 TL
  Axess Öğrenci87,50 TL
  Axess Kart Ücretleri

  Akbank Çağrı Merkezi Üzerinden

  İlk olarak 444 25 25 Akbank çağrı merkezi aranarak müşteri temsilcisinden Axess kart yıllık kart ücreti iadesi için talepte bulunulmalıdır. Aktif müşteri olma durumuna göre talep değerlendirildiğinde tahsil edilen kart ücretinin bir kısmı veya tamamına eşit değerde Chip Para yüklemesi yapılabilir.

  Şikayet Platformları Üzerinden

  Herkese açık platformlardan oluşturulan şikayetler etkili olmakta ve şirketler tarafından oldukça ciddiye alınmaktadır. Şikayetvar.com sitesi üzerinden Akbank seçilerek yazılı bir şekilde Axess kart aidatına itiraz ve duyulan rahatsızlık dile getirilebilir. Ne yazacağınıza karar veremediğiniz durumlarda benzer Axess kart aidatı/ücreti şikayetlerini inceleyebilirsiniz. Yazılan şikayetten sonra Akbank Müşteri İletişim Merkezi tarafınıza ulaşarak bilgilendirme yapacaktır.

  Herkese açık platformlarda Axess kredi kartı numarası vb. bilgileri paylaşmayınız.

  Yukarıdaki iki yöntemle de Akbank tarafından kart aidatı iptali ve para iadesi yapılmadıysa geriye tek bir seçenek kalmaktadır.

  Akbank Axess Kart İptal/Kapatma Yöntemi

  Akbank müşteri temsilcisine sesli yanıt sisteminden “-Kredi Kartı İptali” veya “-Kredi Kartı Kapatma” talebi ile bağlanarak Axess kartı kapatmak istendiği belirtilmelidir.

  Akbank müşteri temsilcisi tarafından kartı kapatma nedeni sorulduğunda yıllık kart ücretinden duyulan rahatsızlığı dile getirmek gerekmektedir. Bu işlem neticesinde genellikle ikna amaçlı olarak Para İadesi/Chip Para yüklemesi yapılabilmektedir.

  Ancak bu işlem risklidir. Talep doğrultusunda Axess kartınız doğrudan kapatılabilir.

  Akbank Axess kartınız kullanıma kapanmasını onaylayıp onaylamadığınız sorulduğunda ise Axess kartınızın kapanmasını istemiyorsanız bu karardan vazgeçtiğinizi belirtebilirsiniz.

  Share.
  Leave A Reply