Garanti Bankasına ait ödenmemiş kredi veya kredi kartı borçları bir süre sonra Varlık Yönetim Şirketine devredilmektedir. Bu borçların varlık yönetim şirketine devredilmesiyle birlikte başka sorunlar ortaya çıkmaktadır.

  Varlık Yönetim Şirketine Devredilen Garanti Bankası Borçları

  Borç varlık yönetim şirketine devredilmişse eğer borcun taksitlendirilmesi, faizinin düşürülmesi veya ertelenmesi konusunda varlık yönetim şirketi ile uzlaşmaya çalışmak gerekecektir. Varlık yönetim şirketlerine devredilen borçlarda Garanti Bankası aradan çıkmaktadır.

  Hangi borçların varlık yönetim şirketlerine devredildiğini T.C Kimlik numarası ve E-Devlet şifresi ile buraya tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

  Varlık Yönetim Şirketi

  Borcun tahsil edilmesi konusunda varlık yönetim şirketleri çok katı bir tavır alabilmekte ve hiç vakit kaybetmeden hukuki yollara başvurarak icra takibine başlamakta, tüm hesaplara haciz uygulamaya koyulmaktadır. Çünkü hukuki sürecin bütün masraflarını da borçluya yüklemektedir.

  Mutlak suretle yeni bir krediye ihtiyaç bulunmaktadır. İlk olarak eş üzerinden kredi çekmek denenmelidir. Sonuç olumsuz olursa varsa eldeki evin, arabanın satılması veya yakın birinin üzerinden kredi bulunmaya çalışılması gerekir.

  Çaresizlik içerisinde bulunan insanları hedef alan kefilsiz, senetle kredi veren yerlerden ve kişilerden uzak durulması gerekmektedir. Böyle bir seçenek tercih edilirse çok daha kötü sonuçlara sebebiyet verecektir.

  Ödeme Yapılmasına Rağmen Garanti Bankasında Borç Görünmesi

  Gerek varlık yönetim şirketine bütün borçların ödenmesi gerekse icra dairesine ait bütün harçların yatırılması ardından normal şartlarda Garanti Bankasına ait hesaplarda herhangi bir borç görünmemesi ve herhangi bir bloke, haciz durumunun kalmaması gerekmektedir.

  Ancak bazı durumlarda Garanti Bankası – Varlık Yönetim Şirketi – İcra Dairesi gibi kurumlar arası iletişim bozukluğu gerçekleştiğinde bütün borç ödenmesine rağmen Garanti Bankası hesabında borç görünmesi, hesaplarda bloke görünmesi veya e-haciz uygulamasının devam ettiği görülebilmektedir.

  Sorunun çözümü için gerek şikayet platformları gerekse hem Garanti BBVA hem de Varlık yönetim şirketinin çağrı merkezi üzerinden görüşmeler gerçekleştirilse de sonuçsuz kaldığı durumlar gerçekleşebilir. Garanti Bankası konu ile ilgili varlık yönetim şirketi ile görüşülmesi gerektiğini, Varlık yönetim şirketi ise Garanti Bankası ile görüşülmesi gerektiğini belirtebilir.

  Bu tip iletişim kopukluğu durumlarında sorunu çağrı merkezleri üzerinden değil Garanti BBVA şubelerindeki yetkili kişilerle çözmeye çalışmak daha hızlı sonuç verecektir. Sorunun giderilmesi Garanti BBVA genel müdürlük ile sağlıklı bir iletişim kurabilmekle mümkündür.

  Garanti Bankasındaki her türlü bloke görünmesi, e-haciz görünmesi ve ödenmemiş borç görünmesi sorunları için çağrı merkezi müşteri temsilcileri ile çözüm sağlanamıyorsa genel müdürlüğe ulaşılması gerekmektedir.

  Share.
  Leave A Reply