Akbank borç kapatma kredisi nasıl kullanılır? nereden başvurulur? Borç kapatma kredisi için hangi numarayı aramalıyım? Akbank borç transferi kredisinin şartları, taksit sayısı ve faiz oranları nelerdir? Kredi notu şartı var mı?

  Borçları yüzünden zorluklar yaşayan hem bireysel tüketiciler hem de ticaret ile uğraşan esnaflar, Akbank’ta veya diğer bankalarda bulunan borçlarının tek bir yerde toplanması ve daha uzun vadeli taksitlendirilmesiyle nefes alma arayışında.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı devlet destekli borç kapatma kredisi kampanyasına kamu bankaları haricinde Akbank’ta katılmıştır. Normal kredilere göre daha uygun faizli ve uzun vadeli olarak planlanan Akbank borç kapatma kredisi ile bütün borçların daha kolay ödenebilir hale gelmesi amaçlanmaktadır.

  Akbank Borç Kapatma Kredisinin Avantajları

  Farklı bankalardaki ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya kredi kartı ve ek hesap borçlarının ödemelerinin çoğalması ve ödenmesi güç hale gelmesiyle birlikte “Akbank Borç Transferi Kredisi” ve “Akbank Borç Kapatma Kredisi” seçenekleri devreye giriyor. Akbank’ın cazip tekliflerinden yararlanarak borçları daha kolay ödemek mümkün. Akbank, borçlu kişinin adına eski bankaya veya bankalara olan borçları kapatarak farklı koşullarla yeni bir kredi açmış oluyor. 

  Akbank Borç Kapatma Kredisi

  Farklı bankalardaki mevcut kredileri Borç Kapatma Kredisi ile Akbank’ın da birleştirerek en uygun taksit tutarına göre 36 aya kadar bölünebilir ve ödemelerin tek bir yerde toplanmasıyla borçlar kontrol altına alınabilir. Aynı işlem kredi kartı borçları için de geçerlidir.

  Akbank Borç Transferi Kredisi ile tüm bankalardaki ihtiyaç kredilerinizi tek çatı altında toplayabilir; cazip faiz oranları ve 3 aya kadar erteleme seçeneğiyle ödemelerinizi rahatça yapabilirsiniz. Böylelikle ödemeler daha düzenli hâle gelecek ve KKB kredi notunun yükselmesi sağlanabilecektir.

  Erteleme dahil ihtiyaç kredilerinde azami vade; 50.000 TL ve altındaki tutarlarda 36 ay, 50.000 TL üzeri 100.000 TL ve altındaki tutarlarda 24 ay, 100.000 TL üzerindeki tutarlarda ise 12 ay olduğunu belirtmek isteriz. Azami kredi vadesi belirlenirken, mevzuatta belirlenen sınırlamalar doğrultusunda müşterinin varsa mevcut kredilerinin bakiyesi de dikkate alınabileceğinden azami vadeler değişebilecektir. İlk ödeme en fazla 92 gün ertelenebilir. Ödemesiz dönem sonunda ilk ödeme olarak erteleme faizinin tamamı tahsil edilir, normal taksit ödemeleri bir sonraki aydan itibaren başlar.

  Akbank Borç Kapatma Kredisi Şartları

  Borç transferi başvurusu, talep edilen bireysel kredinin (İhtiyaç/Konut/Taşıt) şartları doğrultusunda değerlendirilir. Akbank borç kapatma kredisi başvurusunda bulunmak ve borç transferi kredisinden yararlanabilmek için :

  • Açıkta yasal ya da idari bir takibin olmaması,
  • Resmi olarak belgelendirilebilir düzenli bir gelire sahip olmak,
  • Diğer bankalardaki bireysel ihtiyaç kredilerinin tamamının Akbank’a devredilmesi,
  • Talep edilen kredi vadesinin 36 ayı geçmemesi,
  • Kredi ödemelerinde taksit tutarının aylık gelirin yarısını geçmemesi,
  • Mevcut kredi borç tutarlarını gösteren belgelerin temin edilebilmesi gerekmektedir.

  Hangi bankalarda ne kadar borç olduğunu T.C Kimlik numarası ve E-Devlet şifresiyle ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. E-Devlet Borç Sorgulama Ekranı için tıklayın.

  Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Akbank borç transferi başvurusu Akbank Mobil, 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi üzerinden veya Akbank şubelerinden kolaylıkla yapılabilir. Başvuru sonrasında 0850 225 0436 ve 444 5 880 telefonlarından yapılandırma başvurunuz için aranabilirsiniz.

  Akbank Mobil’de Başvuru ve Nakit İhtiyaçlar menüsünün altından Kredi Borç Transferi’ne girerek Borç Transferi Kredisine başvurabilirsiniz.

  444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi üzerinden yapılan borç kapatma kredisi başvurularında çağrı merkezine çok fazla arama ve talep oluşmasından kaynaklı bağlanma sorunu yaşanabilir. Bu yüzden Borç Kapatma kredisine en yakın Akbank şubesine giderek yüz yüze koşulları konuşmak ve başvuru yapmak daha avantajlı olacaktır.

  Akbank Şubesinden yapılan başvuruda istenilebilecek belgeler:

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi
  • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge
  • Gelir belgesi – maaş bordrosu (Maaşını bankamızdan alan Akbanklıların bu belgeyi sunmasına gerek yoktur.)
  • Özel sektör çalışanları için SGK Hizmet Döküm Belgesi* (Maaşını bankamızdan alan Akbanklıların bu belgeyi sunmasına gerek yoktur.)
  • e-Devlet şifresi/Mobil imza/Elektronik imza/T.C. kimlik kartı uygulamasıyla alınan SGK Hizmet Dökümü veya işverenden alınan SGK Prim Ödeme Belgesi

  Borç Transferi için Kredi Notu Önemli mi?

  Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından belirlenen kredi notu, diğer kredi değerlendirmelerinde olduğu gibi Akbank borç transferinde de sonucunun belirlenmesinde önemli etmenlerden biridir.

  Faiz oranlarının; kredi tutarı, kredi vadesi, müşteri risk skoru ve benzeri nedenlerle kişiye göre değişebilmektedir. Kredi sicili bozuk olanlar veya kredi notu düşük olanlar mutlaka Akbank şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile birebir görüşme ile esneklik talep etmelidir.

  Share.
  Leave A Reply