Akbank ihtiyaç kredisi borcu veya Axess kredi kartı borcu yapılandırma, taksitlendirme nasıl yapılır? Akbank borç yapılandırma birimine nasıl kolay ulaşırım? 3-6 Ay Geri ödemesiz borç yapılandırmak mümkün mü?

  Akbank kredi yapılandırma, herhangi bir bankaya olan kredi borcunun çeşitli sebeplerden ötürü ödenememesi durumunda mevcut kredinin Akbank tarafından kapatılıp kalan bakiye için yeni koşullarla tekrar kredi verilmesine deniyor. Akbank kredi yapılandırma işlemleri için müşterilerine cazip teklifler, faiz oranları ve vade süreleri sunuyor.

  Akbank Kredi/Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

  Kredi veya kredi kartı borç yapılandırma işlemi, Akbank’taki mevcut kredi borçlarının tamamen kapatılarak güncel yapılandırma kampanyasının koşulları dahilindeki faiz oranları, 3-6 ay geri ödemesiz dönem veya 36 aya kadar vadeli olarak kalan toplam borç kadar yeniden kredi verilmesi anlamına gelir ve bu işlem yalnızca Akbank üzerinden yapılır.

  Aynı işlem Axess kredi kartı borçları için de geçerlidir. Axess kredi kartlarındaki toplam borcun kredi kartı kullanım koşullarına ve kredi kartı limitine göre belirli bir vadede taksitlendirilmesini sağlar.

  Akbank Borç Yapılandırma

  Akbank Borç Yapılandırma Birimine Başvuru

  Her ay düzenli olarak ödenmesi gereken kredi taksitleri geciktiğinde Akbank müşterilerine yapılandırma teklifinde bulunup opsiyonları görüşmek isteyebiliyor. Kredi borcunu ödeyemeyeceğini fark eden müşteriler de isterlerse Akbank’tan önce davranıp kredi yapılandırma isteklerini iletebiliyorlar. Kredi borcu yapılandırma başvurusunu taksitler gecikmeden önce, yani banka teklif etmeden önce yapmak, kredi notunun düşmesinin de önüne geçiyor.

  Akbank Axess Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ve Taksitlendirme

  Akbank farklı kredi türleri için bankalar farklı ödeme koşulları sunuyor. Bunlardan en çok talep görenlerden bir tanesi Ek hesap (Kredili Mevduat Hesabı) ve Axess kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasıdır.

  Axess Ekstre Böldür ile ekstre borcunuzu 2 veya 3 taksite bölün, alışveriş yaparken taksit yaptırmayı dert etmeyin. Ekstrenizin kalan borcu ister 100 TL ile ister 100.000 TL olsun 2 ve 3 taksit seçenekleriyle rahat rahat ödeyin.​​

  Ekstre Bölmek (Taksitlendirmek) için;

  • Juzdan uygulamasından,
  • Akbank Mobil veya İnternetten ya da,
  • Akbank Telefon Şubesi’nden talepte bulunabilirsiniz.

  Ekstre böldürme haricinde yapılandırma kredisi ile Axess Kredi kartı borcu ve Akbank ek hesap borcu yapılandırma sırasında hem Axess kartın ödenmemiş toplam borcu hem de taksitle yapılan alışverişlerin borcu ve varsa ek hesap borçlarını hesaplanarak yapılandırmaya sokulur. Yapılandırılan borcun ödenme vadesi kişinin bütçesine ve gelirine göre belirleniyor.

  Akbank’a ait Axess kredi kartı borcunun yapılandırılması veya yapılandırılmış borcu kapatmak için 0850 225 0436 – 444 5 880 veya 444 25 25 Akbank Çağrı Merkezini aranmalıdır. Sonuç alınamıyorsa en yakın Akbank şubesine giderek hızlı ve kolayca yapabilirsiniz.

  Olumlu sonuç alabilmek için geçmiş dönemlerdeki Axess kart ekstrelerinin ödemeleri düzenli yapılmış olması ve farklı bankalarda bulunan borçların durumu da önemlidir. Hangi bankalarda ne kadar borç olduğunu ve risk raporunu T.C Kimlik numarası ve E-Devlet şifresiyle ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. E-Devlet TBB Risk Merkezi Raporu Sorgulama Ekranı için tıklayın.

  Akbank Kredi Borcu Yeniden Yapılandırma

  Akbank’ta bulunan kredilerin taksitlerinin ödenmesinde güçlük çekenler için kredi borçlarının yeniden taksitlendirilmesi ve ödeme miktarının küçültülmesi sağlanmaktadır.

  Konut Kredisi Yapılandırma

  Konut kredileri sayesinde Akbank müşterileri gerekli peşinatı karşıladıktan sonra her ay taksitle kalan meblağı tamamlayabiliyor ve vade süresi sona erip tüm borçlarını ödediği takdirde evin tam sahibi oluyorlar. Ödenemediği takdirde ise yapılandırılarak Akbank müşterilerine kolaylık sağlanıyor. 

  İhtiyaç Kredisi Borcu Yapılandırma

  Akbank’taki ihtiyaç kredilerinin ödemelerini yapmak zorlaştığında yapılandırma yoluna başvurulabilir. İhtiyaç kredileri yeniden yapılandırılırken dikkat edilmesi gereken nokta, aylık olarak ödemekte zorlanmayacak bir taksit tutarı seçilmesidir.

  Akbank’a ait kredi ödemelerinin yapılandırılabilmesi için 0850 225 0436 / 444 5 880 aranmalı veya 444 25 25 Akbank Çağrı Merkezinden destek alınmalıdır. Hızlı çözüm için en yakın Akbank şubesine gidilerek başvuru yapılabilir.

  Akbank şubesine gidilerek yapılacak olan yapılandırma başvuruları daha hızlı sonuç almayı veya alternatif seçenekler üzerine görüş almayı sağlayabilir. Çağrı merkezi üzerinden hem yaşanan problemi anlatmak hem de net cevap almak daha zor olacağından Akbank şubesindeki müşteri temsilcisi ile bu yapılandırmanın en uygun koşullarla gerçekleşebilmesi için ipucu niteliğinde destek bulabilirsiniz.

  Share.
  Leave A Reply