Akbank Axess kredi kartındaki Chip Paralar nasıl nakite çevrilir?, Bankamatikten nasıl çekilir?, Chip Para transferi nasıl yapılır? Chip paraların nakde çevrilmesiyle nakit ihtiyaçlar için kullanılabilmesinin yolları araştırılmaktadır.

  Akbank’ın Axess kartı veya NEO bankamatik kartında biriken Chip Paraları nakit olarak hesaba aktarma ve başka karta transfer edilmesinin bazı yolları bulunuyor. Ancak bu işlem doğrudan yapılamaz. Axess kredi kartı puanlarının süresi bitmeden kullanılabilmesi veya istenilen yerden alışveriş yapılabilmesi için kolay kullanım yöntemleri bulunuyor.

  Akbank Axess Chip Para Nakite Çevirme

  Akbank Chip Para nakite çevirmek ve bankamatikten çekebilmek için kullanılabilecek bazı yöntemler vardır. Axess Chip Paraların nakit olarak kullanılabilmesi diğer bankaların kredi kartlarınınkinden daha kolaydır. İnternet ortamında Chip Para kırdırma ve bozum işlemi yaptığını iddia eden kişilerle işlem yapmak tehlikeli ve dolandırıcılık riski içermektedir. İki şekilde güvenli bir şekilde Chip Paralar nakite çevrilebilir:

  Chip Para Nakite Çevirme

  Chip Para ile Herhangi Bir Alışveriş Yapmak

  Chip Para nakite çevirmenin en kolay yolu ister kendi ihtiyaçlarını karşılamak isterse de çevredeki birinin alışverişini yaparak nakit talep etmektir. Akbank Chip Para nerelerde geçerli? diye araştırmaya gerek yok. Axess Kredi kartı veya banka kartıyla yapılan her normal Axess Chip-Para ile ödenebilmektedir. Bu işlem Chip para ile borç ödeme veya borç sildirme olarak da tarif edilebilir.

  Bunun için akıllı telefonunuzda Akbank Mobil veya Juzdan uygulamasının kurulu olması yeterli.

  1. Alışverişi istediğiniz mağaza veya internet sitesi üzerinden tamamlayın.
  2. Akbank Mobil veya Juzdan uygulamasına girip Dönem içi işlemler / Son harcamalar adımına giriniz.
  3. Yapılan harcamanın yanında Chip Para ile Öde seçeneği görülecektir.
  4. “Chip Para ile Öde” butonuna tıkladıktan sonra yapılan harcama borcu silinecek ve Axess karttaki chip paradan tahsil edilecektir. Böylelikle chip paralar kolaylıkla kullanılmış olur. Bu işlem Chip-Para ile borç ödeme veya borç sildirme olarak da bilinmektedir.

  Chip para ile öde özelliği internet alışverişleri de dahil olmak üzere tüm dönem içerisindeki harcamalarda peşin satış ve faizsiz taksitli işlem tipleri için geçerlidir. Ekstresi kesilmiş harcamalar için chip-para ile öde özelliği kullanılmamaktadır.

  Chip Para ile Altın Almak

  Akbank Chip Paralar ile doğrudan bir kuyumcuya giderek altın alımı yapılamaz. Ancak Axess Chip Para anlaşmalı altın mağazalarından (Altınbaş, Altungold veya Gramaltın vb.) altın puan satın alarak, bu altın puanlar ile fiziki altın satın alımı veya altın puan karşılığı nakit olarak banka hesabına aktarım yapılabilmektedir.

  Öneri :

  Altın Puan satın almadan önce mutlaka mağazada veya internet sitesinde chip para geçerli olup olmadığını kontrol etmeniz, bilgi yoksa mağaza ile görüşerek öğrenmeniz sağlıklı olacaktır.

  Akbank Chip Para Hesaba Aktarma

  Chip-Para hesaba aktarma işlemleri sadece farklı kartlarda bulunan Chip Paraların tek bir karta transferi ile toplu ve daha kolay harcanabilmesine olanak sağlamaktadır. Chip-Para transferi Akbank Mobil uygulaması, internet bankacılığı veya 444 25 25 Akbank Müşteri Hizmetleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

  Chip Paraların banka hesabına nakit olarak aktarımı veya bankamatikten nakit olarak çekim imkanı bulunmamaktadır. Bu işlem ancak yukarıda bahsedilen yöntemler ile mümkündür.

  Wings Mil Puanlar Chip-Paraya Çevrilebilir mi?

  Akbank kredi kartlarından kazanılan mil puanlar sadece uçak bileti alımında kullanılabilmektedir. Biriken mil puanları Chip-Paraya çevirme işlemi yapılmamaktadır.

  Share.

  2 yorum

  Leave A Reply