İş Bankası Maximum kart aidatı kesilmesi durumunda bu kesintiye itiraz etmek ve para iadesi almak için yapılması gerekenler nelerdir? Para iadesi alma yöntemleri nelerdir? İşte başarılı kart aidatı itiraz örnekleri ve geri alma yöntemleri…

  İş Bankası ücretli kredi kartı çeşitlerinden yılda bir defa olmak üzere düzenli olarak kart ücretini o ayın ekstresine yansıtarak tahsil etmektedir. Yıllık Maximum kart ücretleri; bireysel kredi kartı, ticari kredi kartı veya kullanılan kart türüne (Platinum, Gold vb.) göre farklılık göstermektedir.

  İş Bankası Maximum Kart Aidatını Geri Alma Yöntemleri

  İş Bankası Maximum kart aidatını bankadan geri alabilmek için bazı çözüm yolları bulunuyor. Bu noktada önemli olan iyi bir İş Bankası müşterisi olma durumu ve kart ücretinden duyulan rahatsızlığı uygun, nazik bir üslup ile anlatabilmektir. İş Bankası müşteri memnuniyetini ön planda tutmak amacıyla şikayeti değerlendirmeye alacaktır.

  Maximum Kart Aidatı

  Maximum kart aidat iadesi talebinde bulunurken İş Bankası maaş müşterisi olma durumu, emekli olma durumu, ticari Maximum Business kart kullanan esnaf/işletme olma durumu, öğrenci olma durumu veya İş Bankası Maximum haricinde kredi kartı kullanmama durumu gibi detaylara sahip olunduğu durumlarda bunları belirtmek şikayetin değerlendirmesinde pozitif etki yaratabilir.

  İş Bankası Çağrı Merkezi Üzerinden

  İlk olarak 0850 724 0 724 İş Bankası çağrı merkezi aranarak müşteri temsilcisinden Maximum kart yıllık kart ücreti iadesi için talepte bulunulmalıdır. Aktif müşteri olma durumuna göre talep değerlendirildiğinde tahsil edilen kart ücretinin bir kısmı veya tamamına eşit değerde MaxiPuan yüklemesi yapılabilir.

  Şikayet Platformları Üzerinden

  Herkese açık platformlardan oluşturulan şikayetler etkili olmakta ve şirketler tarafından oldukça ciddiye alınmaktadır. Şikayetvar.com sitesi üzerinden İş Bankası seçilerek yazılı bir şekilde kart aidatına itiraz ve duyulan rahatsızlık dile getirilebilir. Ne yazacağınıza karar veremediğiniz durumlarda benzer Maximum kart aidatı/ücreti şikayetlerini inceleyebilirsiniz. Yazılan şikayetten sonra İş Bankası Müşteri İletişim Merkezi tarafınıza ulaşarak bilgilendirme yapacaktır.

  Herkese açık platformlarda kredi kartı numarası vb. bilgileri paylaşmayınız.

  Yukarıdaki iki yöntemle de İş Bankası tarafından kart aidatı iptali ve para iadesi yapılmadıysa geriye tek bir seçenek kalmaktadır.

  İş Bankası Maximum Kart İptal/Kapatma Yöntemi

  İş Bankası müşteri temsilcisine sesli yanıt sisteminden “-Kredi Kartı İptali” veya “-Kredi Kartı Kapatma” talebi ile bağlanarak Maximum kartı kapatmak istendiği belirtilmelidir.

  İş Bankası müşteri temsilcisi tarafından kartı kapatma nedeni sorulduğunda yıllık kart ücretinden duyulan rahatsızlığı dile getirmek gerekmektedir. Bu işlem neticesinde genellikle ikna amaçlı olarak Para İadesi/MaxiPuan yüklemesi yapılabilmektedir.

  Ancak bu işlem risklidir. Talep doğrultusunda kartınız doğrudan kapatılabilir.

  İş Bankası Maximum kartınız kullanıma kapanmasını onaylayıp onaylamadığınız sorulduğunda ise Maximum kartınızın kapanmasını istemiyorsanız bu karardan vazgeçtiğinizi belirtebilirsiniz.

  Share.
  Leave A Reply