Maximum Mobil güvenli midir? ne işe yarar? ücretli midir? Maximum Mobil ile hangi işlemler yapılabilir? QR kod ile para çekme ve yatırma işlemleri nasıl yapılır? Petrol Ofisi Araçta öde sistemi nedir?

  İş Bankası Maximum kredi kartlarını daha iyi kullanmak ve daha çok MaxiPuan kazanabilmek için mutlaka Maximum Mobil uygulamasına sahip olmak gerekir. Maximum Mobil ile pek çok marka ve sektördeki kampanyalar takip edilerek alışveriş planlaması yapılabilir.

  İşCep ve Maximum Mobil ile kampanyalar haricinde Maximum kredi kartı veya İş Bankası bankamatik kartı ile yapılabilen her işlemi tek bir uygulama ile yapmak mümkün.

  İşCep veya Maximum Mobil ile Nasıl Ödeme Yapılır?

  Fiziki mağazalarda İşCep veya Maximum Mobil ile ödeme yapmak istediğinizi söylediğinizde kasa görevlisi tarafından bir QR kod basılacak veya POS cihazı ekranında bir QR kod çıkacaktır.

  Maximum Mobil uygulaması +13 menüsü içerisinden, İşCep ana menüden Karekod İşlemleri’ni seçerek açılan kameraya POS cihazında oluşan karekodu okutabilirsiniz. QR kod okuma işleminden sonra kullanmak istenilen kredi kartı seçimi(MaxiPara), taksit sayısı seçimi ve kullanılmak istenen MaxiPuan seçimi yapılarak ödemeye onay verilir.

  Maximum Kart Dinamik Güvenlik Kodu ile Ödeme

  İnternet alışverişlerinizde fiziki kartınızın arkasında yazan Güvenlik Kodu’nu(CVV2) kullanmak yerine Maximum Mobil içerisinden Dinamik Güvenlik Kodu oluşturarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede, her alışverişinizde ayrı bir Dinamik Güvenlik Kodu oluşturarak kartınızın arka yüzünde yazan Güvenlik Kodu’nu alışveriş siteleri ile paylaşmak zorunda kalmazsınız.

  Maximum Mobil içerisinden kartlarım menüsüne girerek, Dinamik Güvenlik Kodu oluşturmak istediğiniz kartınızı seçip kart bilgilerinizi görüntülediğiniz ekranda Dinamik Güvenlik Kodu barını aktifleştirerek 5 dakika boyunca geçerli olacak güvenlik kodunuzu oluşturabilir, alışveriş işlemlerinizi bu güvenlik kodunu kullanarak tamamlayabilirsiniz. 

  Uygulamanın genel özellikleri şu şekildedir:​

  • Maximum Mobil uygulamasında listelenen tüm T. İş Bankası bireysel kartlarınız ile Dinamik Güvenlik Kodu hizmetinden faydalanabilirsiniz.
  • Dinamik Güvenlik Kodu üretildiğinde 5dk süre ile geçerlidir. Bu süre içerisinde internet alışverişinizde kartın üzerindeki Güvenlik Kodu(CVV2) geçersiz olacağından işlemleriniz Dinamik Güvenlik Kodu ile yapılabilir olacaktır.
  • 5 dakikalık süre dolduğunda fiziki kartınızın arkasında yer alan Güvenlik Kodu(CVV) ile işlem yapılabilecektir.
  • Peş peşe Dinamik Güvenlik Kodu üretebilirsiniz, ancak en son ürettiğiniz kod geçerli olacaktır.​​​​
  Maximum Mobil Uygulaması

  Maximum Mobil Nedir? Ne İşe Yarar?

  Maximum Mobil ile Maximum dünyasındaki tüm kampanyalara ulaşabilir, kampanyalardaki kazanımlarınızı takip edebilir, İş Bankası kredi kartlarını ve bankamatik kartlarını dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

  Ayrıca Pazarama uygulaması üzerinden yapılacak her alışverişte ekstra Pazarama MaxiPuan kazanılır ve kazanılan Pazarama MaxiPuanlar uygulama içerisinde harcanabilir.

  Daha çok MaxiPuan kazanmanın formülü bir alışveriş yapmadan önce mutlaka Maximum Mobil uygulamasını açarak yapmak istenen alışverişle ilgili bir MaxiPuan kampanyası olup olmadığını kontrol etmektir.

  iPhone, Android cihazlara özel hazırlanmış Maximum Mobil uygulamasını indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. iPhone uygulamalarını AppStore’dan, Android uygulamasını GooglePlay’den indirebilirsiniz.

  • iPhone’a özel World Mobil uygulamasını hemen indirmek için Apple Store’da Maximum Mobil araması yapınız.
  • Android cihazlara özel World Mobil uygulamasını hemen indirmek için Google Play’de Maximum Mobil araması yapınız.

  Maximum Mobil aktivasyonu yapıldığında 3D Secure onay işlemleri de tek tıkla telefonunuza gelen bildirim üzerinden onaylanabilmektedir.

  Maximum Mobil’den dilediğiniz İş Bankası kartınızı seçerek Ayarlar menüsünden; Maximum Mobil üzerinden yapacağınız işlemlerde “Varsayılan Kart” olarak belirleyebilirsiniz.

  • Mobil temassız özelliğini aktifleştirerek temassız işlemlerinizi cep telefonunuz (Android 5.0 işletim sistemine sahip NFC uyumlu) ile gerçekleştirebilirsiniz.
  • İlgili kartınızın şifresini belirleyebilir/değiştirebilirsiniz.
  • Hesap özetinizin eposta adresine gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kayıp veya çalıntı gibi durumlarda kartınızı geçici olarak kullanıma kapatabilirsiniz.
  • Dilediğiniz zaman kartınızın limitinin artırılmasını veya otomatik limit artışı yapılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Tercihiniz doğrultusunda kartınızı internet alışverişlerine, eposta/telefon aracılığı ile yapılan işlemlere, nakit benzeri işlemlere veya yurtdışından yapılacak işlemlere açıp, kapatabilirsiniz.
  • Kartınızı kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama gibi sektörlerde işleme kapatabilir veya dilediğinizde yeniden açabilirsiniz.

  Ayrıca, Maximum Mobil üzerinden kartlarınızın teslim adres değişikliğini yapabilir ya da dilerseniz geçici adres belirleyebilirsiniz.

  • Son kullanım tarihi yaklaşan kartlarınız için Maximum Mobil’ de kartınızın mevcut teslim adresinize gönderilmesine veya teslim adresinizin değiştirilmesine ilişkin  bilgilendirme mesajı çıkmaktadır. Maximum Mobil ekranında tercihinizi belirterek, kartınızın mevcut adresinize teslim edilmesini talep edebilir veya yeni bir teslim adresi belirleyebilirsiniz.
  • Kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda Maximum Mobil’ de kapattığınız ve yenisi gönderilecek kartınız için mevcut teslim adresinizden farklı olarak geçici bir adres ve bu adresin geçerli olacağı süreyi tanımlayabilirsiniz. Tanımladığınız geçici süre boyunca, geçici adresiniz yeni teslim adresiniz olarak kullanılacak olup, bu süre zarfında tüm kartlarınız geçici adresinize teslim edilecektir.
  • Maximum Mobil’de “Kartlarım/Kart Seçimi/Kart Ayarlarım/Diğer Ayarlar” menülerini takip ederek, istediğiniz zaman kartlarınızın mevcut teslim adresini “ev” veya “iş” olarak değiştirebilirsiniz.

  İşCep ve Maximum Mobil Avantajları

  En önemli avantajı hiç kart taşımak zorunda kalmamaktır. İş bankasına ait bankamatik kartları, kredi kartları artık cüzdanda yer kaplamayacak. Maximum Mobil uygulamasının sağladığı kolaylıkları sıralayacak olursak:

  Size Özel Kampanyalara Katılma: Size özel sürekli güncellenen kampanyalara tek tıkla katılabilir, katıldığınız kampanyalardaki ödül kazanma durumlarını takip edebilirsiniz.

  Nakit Avans veya Taksitli Nakit Avans kullanımı: Kredi kartı seçeneklerine giriş yaparak nakit ihtiyaç çözümlerine ulaşılabilmektedir.

  Limit Arttırma, Azaltma: Maximum kartın limit kontrolünü Maximum Mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

  Harcama Taksitlendirme, Erteleme: Kredi kartı dönem içi harcamalar bölümündeki uygun olan harcamalara ek taksit veya erteleme yapılabilir.

  MaxiPuan ile Alışveriş Yapma: Pazarama uygulaması ile üye işyerinin mobil uygulaması veya web sitesi üzerinden yapacağınız alışverişlerde MaxiPuan ile ödemelerinizi yapabilirsiniz.

  Akaryakıt İstasyonlarında Araçta Ödeme: İş Bankası Maximum kartlarınız ile Petrol Ofisi istasyonlarında Maximum Mobil ile araçtan inmeden kolayca ödeme yapabilirsiniz.

  QR kod ile Cep Telefonundan Ödeme: İşCep veya Maximum Mobil ile alışverişlerinizde POS üzerinde oluşan QR Kod’u okutarak hızla ve kolayca ödeme yapabilirsiniz.

  Temassız Ödeme: İşCep veya Maximum Mobil ile alışverişlerinizde cep telefonunuzu POS cihazına yaklaştırarak kolayca ödeme yapabilirsiniz. (NFC Özelliği gerekmektedir.)

  QR kod ile Bankamatiklerden Para Yatırma, Çekme: İşCep uygulaması içerisinden QR işlemlerine girerek çekmek istenilen veya yatırmak istenen tutar girildikten sonra açılacak olan QR kod tarayıcı ile bulunulan bankamatiğin ekranındaki QR kod okutularak bütün işlemler gerçekleştirilebilir.

  Pazarama kampanyaları ile ekstra MaxiPuan kazanma: Maximum kartın kampanyaları arasında Pazarama’dan yapılacak alışverişlere özel olarak ek Pazarama MaxiPuan kazanma kampanyaları bulunmaktadır.

  Kart ayarları ve Şifre İşlemlerini Gerçekleştirme: Kartlarınıza ait yurtiçi/yurtdışı alışverişe açma, kapama; kart şifresi oluşturma, değiştirme; kartları geçici olarak kullanıma kapatma gibi pek çok işlem gerçekleştirilebilmektedir.

  • Maximum Mobil üzerinden Kartlarım / Kart Seçimi / Kart Ayarlarım / İşlem İzinleri adımlarını izleyerek kartlarınızın internet alışveriş yetkisini güncelleyebilirsiniz.
  • İşCep üzerinden Kartlarım / Kart Ayarlarım / Kullanım Tercihleri / Kart Seçimi/ İnternetten Alışveriş kartlarınızın internet alışveriş yetkisini güncelleyebilirsiniz.
  • İnternet Şube üzerinden Kartlarım / Kart Ayarlarım / Kullanım Tercihlerim / Kart Seçimi / İnternetten Alışveriş kartlarınızın internet alışveriş yetkisini güncelleyebilirsiniz.
  Share.
  Leave A Reply