Yapı Kredi Bankası borç kapatma kredisi nasıl kullanılır? nereden başvurulur? Borç kapatma kredisi için hangi numarayı aramalıyım? Yapı Kredi Bankası borç transferi kredisinin şartları, taksit sayısı ve faiz oranları nelerdir? Kredi notu şartı var mı?

  Yapı Kredinin sağladığı kolay kredi avantajları ile ister Yapı Kredi Bankasında isterse farklı bankalardaki kredili ürünlerin borçları kapatılarak Yapı Kredi Bankasında toplanması ve daha uzun vadeli taksitlendirilme kolaylığı sağlanıyor.

  Size özel indirimli faiz oranları ile başka bankalardaki açık kredilerinizi Borç Transfer Kredisi ile rahatça Yapı Kredi’ye taşıyın!

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı devlet destekli borç kapatma kredisi kampanyasına kamu bankaları haricinde Yapı Kredi Bankası da katılmıştır. Normal kredilere göre daha uygun faizli ve uzun vadeli olarak planlanan Yapı Kredi Bankası borç kapatma kredisi ile bütün borçların daha kolay ödenebilir hale gelmesi amaçlanmaktadır.

  Yapı Kredi Bankası Borç Kapatma Kredisinin Avantajları

  Farklı bankalardaki ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya kredi kartı ve ek hesap borçlarının ödemelerinin çoğalması ve ödenmesi güç hale gelmesiyle birlikte “Yapı Kredi Bankası Borç Transferi Kredisi” ve “Yapı Kredi Bankası Borç Kapatma Kredisi” seçenekleri devreye giriyor. Borç Transfer Kredisi veya Kapama Koşullu Kredi ile vadeyi uzatıp aylık ödemelerinizi azaltabilir ya da uygun faiz oranlarıyla kredilerinizi tek yerde toplayarak ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Kredilerinizi Yapı Kredi’de tek bir kredide toplamak da onaylanma ihtimalini arttıracaktır.

  Yapı Kredi Bankası Borç Kapatma Kredisi

  Farklı bankalardaki mevcut kredileri Borç Kapatma Kredisi ile Yapı Kredi Bankasında birleştirerek en uygun taksit tutarına göre 36 aya kadar bölünebilir ve ödemelerin tek bir yerde toplanmasıyla borçlar kontrol altına alınabilir. Böylelikle ödemeler daha düzenli hâle gelecek ve KKB kredi notunun yükselmesi sağlanabilecektir.

  • Yapı Kredi Mobil veya İnternet Şube kanallarından ihtiyaç kredisi kullanımı yapmak için, kampanya giriş ekranında “3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi” kampanyası seçilmelidir.
  • Kampanya seçildikten sonra, ilk taksit tarihi; değiştirilmedikçe kredi açılış gününden azami 120 gün sonrası olacak şekilde gelecektir.
  • Kampanyanın azami vadesi ödemesiz dönem dahil 36 ay olup, en fazla 90 gün öteleme seçeneği sunulmaktadır.

  Yapı Kredi Bankası Borç Kapatma Kredisi Şartları

  Borç transferi başvurusu, talep edilen bireysel kredinin (İhtiyaç/Konut/Taşıt) şartları doğrultusunda değerlendirilir. Yapı Kredi Bankası borç kapatma kredisi başvurusunda bulunmak ve borç transferi kredisinden yararlanabilmek için :

  • Açıkta yasal ya da idari bir takibin olmaması,
  • Resmi olarak belgelendirilebilir düzenli bir gelire sahip olmak,
  • Diğer bankalardaki bireysel ihtiyaç kredilerinin tamamının Yapı Kredi Bankasına devredilmesi,
  • Talep edilen kredi vadesinin 36 ayı geçmemesi,
  • Kredi ödemelerinde taksit tutarının aylık gelirin yarısını geçmemesi,
  • Mevcut kredi borç tutarlarını gösteren belgelerin temin edilebilmesi gerekmektedir.

  Hangi bankalarda ne kadar borç olduğunu T.C Kimlik numarası ve E-Devlet şifresiyle ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. E-Devlet Borç Sorgulama Ekranı için tıklayın.

  Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Yapı Kredi Bankası borç transferi başvurusu Yapı Kredi Bankası Mobil, 444 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi üzerinden veya Yapı Kredi Bankası şubelerinden kolaylıkla yapılabilir.

  Yapı Kredi tarafından tanımlanan ön onaylı limitiniz olması durumunda, limit tutarınıza kadar Borç Kapatma Kredisi kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Mobil ve Bireysel İnternet Şubesi’nde Krediler > Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Kullanımı adımından sürecinizi başlatabilirsiniz.

  444 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi üzerinden yapılan borç kapatma kredisi başvurularında çağrı merkezine çok fazla arama ve talep oluşmasından kaynaklı bağlanma sorunu yaşanabilir. Bu yüzden Borç Kapatma kredisine en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine giderek yüz yüze koşulları konuşmak ve başvuru yapmak daha avantajlı olacaktır.

  Yapı Kredi Bankası Şubesinden yapılan başvuruda istenilebilecek belgeler:

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi
  • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge
  • Gelir belgesi – maaş bordrosu (Maaşını bankamızdan alan Yapı Kredililerin bu belgeyi sunmasına gerek yoktur.)
  • Özel sektör çalışanları için SGK Hizmet Döküm Belgesi (Maaşını bankamızdan alan Yapı Kredililerin bu belgeyi sunmasına gerek yoktur.)

  Borç Transferi için Kredi Notu Önemli mi?

  Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından belirlenen kredi notu, diğer kredi değerlendirmelerinde olduğu gibi Yapı Kredi Bankası borç transferinde de sonucunun belirlenmesinde önemli etmenlerden biridir.

  Faiz oranlarının; kredi tutarı, kredi vadesi, müşteri risk skoru ve benzeri nedenlerle kişiye göre değişebilmektedir. Kredi sicili bozuk olanlar veya kredi notu düşük olanlar mutlaka Yapı Kredi Bankası şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile birebir görüşme ile esneklik talep etmelidir.

  Share.
  Leave A Reply