Garanti Bonus kart aidatı kesilmesi durumunda bu kesintiye itiraz etmek ve para iadesi almak için yapılması gerekenler nelerdir? Para iadesi alma yöntemleri nelerdir? İşte başarılı kart aidatı itiraz örnekleri ve geri alma yöntemleri…

  Garanti Bankası ücretli kredi kartı çeşitlerinden yılda bir defa olmak üzere düzenli olarak kart ücretini o ayın ekstresine yansıtarak tahsil etmektedir. Yıllık Bonus kart ücretleri; bireysel kredi kartı, ticari kredi kartı veya kullanılan kart türüne (Platinum, Gold vb.) göre farklılık göstermektedir.

  Garanti Bonus Kart Aidatını Geri Alma Yöntemleri

  Garanti Bonus kart aidatını bankadan geri alabilmek için bazı çözüm yolları bulunuyor. Bu noktada önemli olan iyi bir Garanti Bankası müşterisi olma durumu ve kart ücretinden duyulan rahatsızlığı uygun, nazik bir üslup ile anlatabilmektir. Garanti Bankası müşteri memnuniyetini ön planda tutmak amacıyla şikayeti değerlendirmeye alacaktır.

  Bonus Kart Aidatı

  Bonus kart aidat iadesi talebinde bulunurken Garanti Bankası maaş müşterisi olma durumu, emekli olma durumu, ticari Bonus Business kart kullanan esnaf/işletme olma durumu, öğrenci olma durumu veya Garanti Bonus haricinde kredi kartı kullanmama durumu gibi detaylara sahip olunduğu durumlarda bunları belirtmek şikayetin değerlendirmesinde pozitif etki yaratabilir.

  Garanti BBVA Çağrı Merkezi Üzerinden

  İlk olarak 444 0 333 Garanti Bankası çağrı merkezi aranarak müşteri temsilcisinden Bonus yıllık kart ücreti iadesi için talepte bulunulmalıdır. Aktif müşteri olma durumuna göre talep değerlendirildiğinde tahsil edilen kart ücretinin bir kısmı veya tamamına eşit değerde Bonus puan yüklemesi yapılabilir.

  Şikayet Platformları Üzerinden

  Herkese açık platformlardan oluşturulan şikayetler etkili olmakta ve şirketler tarafından oldukça ciddiye alınmaktadır. Şikayetvar.com sitesi üzerinden Garanti Bankası seçilerek yazılı bir şekilde kart aidatına itiraz ve duyulan rahatsızlık dile getirilebilir. Ne yazacağınıza karar veremediğiniz durumlarda benzer Bonus kart aidatı/ücreti şikayetlerini inceleyebilirsiniz. Yazılan şikayetten sonra Garanti Müşteri İletişim Merkezi tarafınıza ulaşarak bilgilendirme yapacaktır.

  Herkese açık platformlarda kredi kartı numarası vb. bilgileri paylaşmayınız.

  Yukarıdaki iki yöntemle de Garanti Bankası tarafından kart aidatı iptali ve para iadesi yapılmadıysa geriye tek bir seçenek kalmaktadır.

  Son Çare Garanti Bonus Kart İptal/Kapatma Yöntemi

  Garanti BBVA müşteri temsilcisine sesli yanıt sisteminden “-Kredi Kartı İptali” veya “-Kredi Kartı Kapatma” talebi ile bağlanarak Bonus kartı kapatmak istendiği belirtilmelidir.

  Garanti Bankası müşteri temsilcisi tarafından kartı kapatma nedeni sorulduğunda yıllık kart ücretinden duyulan rahatsızlığı dile getirmek gerekmektedir. Bu işlem neticesinde genellikle ikna amaçlı olarak Para İadesi/Bonus yüklemesi yapılabilmektedir.

  Ancak bu işlem risklidir. Talep doğrultusunda kartınız doğrudan kapatılabilir.

  Garanti Bonus kartınız kullanıma kapanmasını onaylayıp onaylamadığınız sorulduğunda ise Bonus kartınızın kapanmasını istemiyorsanız bu karardan vazgeçtiğinizi belirtebilirsiniz.

  Garanti Bankası Aidatsız Kredi Kartı FLEXI

  Kart ücreti ödemeden Bonus kart ayrıcalıklarından faydalanmak için Bonus FLEXI MasterCard, Bonus FLEXI Visa veya Bonus FLEXI TROY kartları tercih edilebilir. Flexi Card sayesinde kendi Bonus kampanyanızı ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendiniz seçebilirsiniz.

  Garanti Bonus Flexi ile alışverişlerden Bonus puan kazanılabilir, taksitli alışveriş yapılabilir, sonradan işlem taksitlendirme yapılabilir veya taksitli nakit avans kullanımı yapılabilir.

  Share.
  Leave A Reply