İş Bankası borç kapatma kredisi nasıl kullanılır? nereden başvurulur? İş Bankası Borç kapatma kredisi için hangi numarayı aramalıyım? Borç transferi kredisinin şartları, taksit sayısı ve faiz oranları nelerdir? Kredi notu şartı var mı?

  Borçları yüzünden zorluklar yaşayan bireysel tüketiciler hem de ticaret ile uğraşan esnaflar, İş Bankasında veya diğer bankalarda bulunan borçlarının tek bir yerde toplanarak daha uzun vadeli taksitlendirilmesiyle nefes alma arayışında.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı devlet destekli borç kapatma kredisi kampanyasına kamu bankaları haricinde İş Bankası da katılmıştır. Normal kredilere göre daha uygun faizli ve uzun vadeli olarak planlanan İş Bankası borç kapatma kredisi ile bütün borçların daha kolay ödenebilir hale gelmesi amaçlanmaktadır.

  İş Bankası Borç Kapatma Kredisinin Avantajları

  Farklı bankalardaki ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya kredi kartı ve ek hesap borçlarının ödemelerinin çoğalması ve ödenmesi güç hale gelmesiyle birlikte “İş Bankası Borç Transferi Kredisi” ve “İş Bankası Borç Kapatma Kredisi” seçenekleri devreye giriyor. İş Bankasının cazip tekliflerinden yararlanarak borçları daha kolay ödemek mümkün. İş Bankası, borçlu kişinin adına eski bankaya veya bankalara olan borçları kapatarak farklı koşullarla yeni bir kredi açmış oluyor. 

  İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

  Farklı bankalardaki mevcut kredileri Borç Kapatma Kredisi ile İş Bankası’nda birleştirerek en uygun taksit tutarına göre 36 aya kadar bölünebilir ve ödemelerin tek bir yerde toplanmasıyla borçlar kontrol altına alınabilir. Aynı işlem kredi kartı borçları için de geçerlidir.

  Bu krediyle İş Bankasındaki mevcut kredilerin vadeleri uzatılabilir, kampanya durumuna göre (3-6 Ay) ertelemeli kredi imkânı kullanılabilir ve ek taksit talep edilebilir. Böylelikle ödemeler daha düzenli hâle gelecek ve KKB kredi notunun yükselmesi sağlanabilecektir.

  İş Bankası Borç Kapatma Kredisi Şartları

  Borç transferi başvurusu, talep edilen bireysel kredinin (İhtiyaç/Konut/Taşıt) şartları doğrultusunda değerlendirilir. İş Bankası borç kapatma kredisi başvurusunda bulunmak ve borç transferi kredisinden yararlanabilmek için :

  • Açıkta yasal ya da idari bir takibin olmaması,
  • Resmi olarak belgelendirilebilir düzenli bir gelire sahip olmak,
  • Diğer bankalardaki bireysel ihtiyaç kredilerinin tamamının İş Bankasına devredilmesi,
  • Talep edilen kredi vadesinin 36 ayı geçmemesi,
  • Kredi ödemelerinde taksit tutarının aylık gelirin yarısını geçmemesi,
  • Mevcut kredi borç tutarlarını gösteren belgelerin temin edilebilmesi gerekmektedir.

  Hangi bankalarda ne kadar borç olduğunu T.C Kimlik numarası ve E-Devlet şifresiyle ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. E-Devlet Borç Sorgulama Ekranı için tıklayın.

  Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İş Bankası borç transferi başvurusu 0 850 724 0 724 Telefon Şubesi üzerinden veya İş Bankası şubelerinden kolaylıkla yapılabilir.

  0 850 724 0 724 Anında kredi destek hattı üzerinden yapılan borç kapatma kredisi başvurularında çağrı merkezine çok fazla arama ve talep oluşmasından kaynaklı bağlanma sorunu yaşanabilir. Bu yüzden Borç Kapatma kredisine en yakın İş Bankası şubesine giderek yüz yüze koşulları konuşmak ve başvuru yapmak daha avantajlı olacaktır.

  Başvuru sahibi ve varsa kefiller için; Başvuru Formu (şubelerimizden yapacağınız başvurular için), Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi, Gelir durumu gösterir belge talep edilebilir.

  Borç Transferi için Kredi Notu Önemli mi?

  Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından belirlenen kredi notu, diğer kredi değerlendirmelerinde olduğu gibi İş Bankası borç transferinde de sonucunun belirlenmesinde önemli etmenlerden biridir. Kredi sicili bozuk olanlar veya kredi notu düşük olanlar mutlaka İş Bankası şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile birebir görüşme ile esneklik talep etmelidir.

  Share.
  Leave A Reply