İş Bankası kredi borcu yapılandırma veya Maximum kredi kartı borcu yapılandırma nasıl yapılır? İş Bankası borç yapılandırma birimine nasıl kolay ulaşırım? 3-6 Ay Geri ödemesiz borç yapılandırmak mümkün mü?

  İş Bankası Kredi yapılandırma, herhangi bir bankaya olan kredi borcunun çeşitli sebeplerden ötürü ödenememesi durumunda mevcut kredinin banka tarafından kapatılıp kalan bakiye için yeni koşullarla İş Bankası tarafından tekrar kredi verilmesine deniyor.

  İş Bankası Kredi/Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

  Kredi veya kredi kartı borç yapılandırma işlemi, İş Bankasındaki mevcut kredi borçlarının tamamen kapatılarak güncel yapılandırma kampanyasının koşulları dahilindeki faiz oranları, 3-6 ay geri ödemesiz dönem veya 36 aya kadar vadeli olarak kalan toplam borç kadar yeniden kredi verilmesi anlamına gelir ve bu işlem yalnızca İş Bankası üzerinden yapılır.

  Aynı işlem Maximum kredi kartı borçları için de geçerlidir. Maximum kredi kartlarındaki toplam borcun kredi kartı kullanım koşullarına ve kredi kartı limitine göre belirli bir vadede taksitlendirilmesini sağlar.

  İş Bankası Borç Yapılandırma

  İş Bankası Borç Yapılandırma Birimine Başvuru

  Her ay düzenli olarak ödenmesi gereken kredi taksitleri geciktiğinde İş Bankası müşterilerine yapılandırma teklifinde bulunup opsiyonları görüşmek isteyebiliyor. Kredi borcunu ödeyemeyeceğini fark eden müşteriler de isterlerse İş Bankasından önce davranıp kredi yapılandırma isteklerini iletebiliyorlar. Kredi borcu yapılandırma başvurusunu taksitler gecikmeden önce, yani banka teklif etmeden önce yapmak, kredi notunun düşmesinin de önüne geçiyor.

  İş Bankası Maximum Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ve Taksitlendirme

  İş Bankası farklı kredi türleri için bankalar farklı ödeme koşulları sunuyor. Bunlardan en çok talep görenlerden bir tanesi Ek hesap (Kredili Mevduat Hesabı) ve Maximum kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasıdır.

  Maximum Kredi kartı borcu ve İş Bankası ek hesap borcu yapılandırma sırasında hem Maximum kartın ödenmemiş toplam borcu hem de taksitle yapılan alışverişlerin borcu ve varsa ek hesap borçlarını hesaplanarak yapılandırmaya sokulur. Yapılandırılan borcun ödenme vadesi kişinin bütçesine ve gelirine göre belirleniyor.

  İş Bankasına ait Maximum kredi kartı borcunun yapılandırılması veya yapılandırılmış borcu kapatmak için 0 850 724 0 724 Telefon Şubesi’ni arayarak veya en yakın İş Bankası şubesine giderek hızlı ve kolayca yapabilirsiniz.

  Olumlu sonuç alabilmek için geçmiş dönemlerdeki Maximum kart ekstrelerinin ödemeleri düzenli yapılmış olması ve farklı bankalarda bulunan borçların durumu da önemlidir. Hangi bankalarda ne kadar borç olduğunu ve risk raporunu T.C Kimlik numarası ve E-Devlet şifresiyle ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. E-Devlet TBB Risk Merkezi Raporu Sorgulama Ekranı için tıklayın.

  İş Bankası Kredi Borcu Yeniden Yapılandırma

  İş Bankasında bulunan kredilerin taksitlerinin ödenmesinde güçlük çekenler için kredi borçlarının yeniden taksitlendirilmesi ve ödeme miktarının küçültülmesi sağlanmaktadır.

  Konut Kredisi Yapılandırma

  Konut kredileri sayesinde İş Bankası müşterileri gerekli peşinatı karşıladıktan sonra her ay taksitle kalan meblağı tamamlayabiliyor ve vade süresi sona erip tüm borçlarını ödediği takdirde evin tam sahibi oluyorlar. Ödenemediği takdirde ise yapılandırılarak İş Bankası müşterilerine kolaylık sağlanıyor. 

  İhtiyaç Kredisi Borcu Yapılandırma

  İş Bankasındaki ihtiyaç kredilerinin ödemelerini yapmak zorlaştığında yapılandırma yoluna başvurulabilir. İhtiyaç kredileri yeniden yapılandırılırken dikkat edilmesi gereken nokta, aylık olarak ödemekte zorlanmayacak bir taksit tutarı seçilmesidir.

  İş Bankasına ait kredi ödemelerinin yapılandırılabilmesi için 0 850 724 0 724 Telefon Şubesi aranarak veya en yakın İş Bankası şubesine gidilerek başvuru yapılmalıdır.

  İş Bankası şubesine gidilerek yapılacak olan yapılandırma başvuruları daha hızlı sonuç almayı veya alternatif seçenekler üzerine görüş almayı sağlayabilir. Çağrı merkezi üzerinden hem yaşanan problemi anlatmak hem de net cevap almak daha zor olacağından İş Bankası şubesindeki müşteri temsilcisi ile bu yapılandırmanın en uygun koşullarla gerçekleşebilmesi için ipucu niteliğinde destek bulabilirsiniz.

  Share.
  Leave A Reply