Bonus Trink nedir? Kredi kartı mıdır? Banka kartında trink yazması ne işe yarar? İşte “Bonus Trink” kartlarının özellikleri hakkında merak edilenler.

  Bonus Trink” bir kart çeşidinden ziyade kartın sahip olduğu bir özelliktir. Trink özelliği hem Bonus kredi kartlarında hem de Paracard Bonus kartlarda bulunabilmektedir. Bu özellik Paracard Bonus kartında da bulunması sebebiyle kredi kartı olup olmadığı sıkça merak edilmektedir.

  Bonus Trink Nasıl Kullanılır?

  Trink” ifadesi kredi kartı veya bankamatik kartının temassız ödeme özelliğine sahip olduğunu belirtmektedir. Trink özellikli kartlar Garanti Bankasının günlük Trink limiti dahilinde temassız ödemelerde kullanılabilmektedir.

  bonus trink

  Bonus’un temassız, öde ve geç özelliği sayesinde Mastercard™ PayPass® okuyucusu olan tüm noktalarda 750 TL ve altındaki işlemlerinizi şifreye ve imzaya gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için POS cihazına alışveriş tutarı girildikten sonra kartınızı okuyucuya yaklaştırmanız yeterlidir. İşleminiz 1 saniyeden daha kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır.

  Bonus Trink’inizi ulaşım harcamalarında kullanabilirsiniz. İstanbul’da (Dentur Avrasya Beşiktaş, Kabataş ve Üsküdar İskelelerinde) Çanakkale Konya, Eskişehir Edirne, Manisa ve Sivas’tır. Bankalararası Kart Merkezi ve Garanti BBVA ve diğer bankaların işbirliği ile gerçekleştirilen ulaşım projelerinde Bonus Trink’inizi kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Alanya, Muğla, Kocaeli, Mersin illerinde ise özellikle MasterCard logolu Bonus Trink kartınızla ulaşımda trink diye öde/geç imkanından yararlanırsınız.

  Share.
  Leave A Reply