Garanti Bankası borç kapatma kredisi nasıl kullanılır? nereden başvurulur? Borç kapatma kredisi için hangi numarayı aramalıyım? Borç transferi kredisinin şartları, taksit sayısı ve faiz oranları nelerdir? Kredi notu şartı var mı?

  Borçları yüzünden zorluklar yaşayan ve batma noktasına gelen hem bireysel tüketiciler hem de ticaret ile uğraşan esnaflar, Garanti Bankasına ait veya diğer bankalardaki borçlarının tek bir yerde toplanarak daha uzun vadeli taksitlendirilmesiyle nefes alma arayışında.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı devlet destekli borç kapatma kredisi kampanyasına kamu bankaları haricinde Garanti Bankası da katılmıştır. Normal kredilere göre daha uygun faizli ve uzun vadeli olarak planlanan Garanti Bankası borç kapatma kredisi ile bütün borçların daha kolay ödenebilir hale gelmesi amaçlanmaktadır.

  Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisinin Avantajları

  Her ay farklı farklı bankalara ödenmesi gereken kredi taksitlerinin ve kredi kartı borçlarının toplamı aylık geliri aşıyorsa ve hepsini düzenli ödemek imkânsız hale gelmişse “Borç Transferi Kredisi” ve “Borç Kapatma Kredisi” kampanyaları hem Garanti Bankasına ait borçların düzenlenmesini hem de farklı bankalarda bulunan borçların Garanti Bankasına transfer edilerek tek bir yerde uzun vadeli olarak taksitlendirilmesi mümkün.

  Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi

  Garanti Bankası borç kapatma kredisinde 3 ilâ 36 ay vade aralığında taksit seçeneği bulunuyor. (Kampanya dönemine göre 3-6 ay geri ödemesiz olabilir.) Üstelik borç transferi kredisi için dosya masrafı da bulunmuyor. Çalışan, emekli veya kira geliri sahiplerine 36 ay, Şahıs firması sahipleri veya firma ortağı geliri olan müşterilere 36 ay vade imkânı sunulmaktadır. Ticari amaçlı ihtiyaç kredileri için vade sınırı 36 aydır.

  Bu krediyle Garanti Bankasındaki mevcut kredilerin vadeleri uzatılabilir, kampanya durumuna göre ertelemeli kredi imkânı kullanılabilir ve ek taksit talep edilebilir. Böylelikle ödemeler daha düzenli hâle gelecek ve KKB kredi notunun yükselmesi sağlanabilecektir.

  Ayrıca Kredi kapatma kredisiyle ödeme zorluğu yaşanan kredilere ilişkin yasal takip sürecinin ve icra veya avukat gibi masrafların önüne geçilmiş olacaktır.

  Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi Şartları

  Borç kapatma kredisi başvurusunda bulunmak ve borç transferi kredisinden yararlanabilmek için :

  • Açıkta yasal ya da idari bir takibin olmaması,
  • Resmi olarak belgelendirilebilir düzenli bir gelire sahip olmak,
  • Diğer bankalardaki bireysel ihtiyaç kredilerinin tamamının Garanti Bankasına devredilmesi,
  • Talep edilen kredi vadesinin 36 ayı geçmemesi,
  • Kredi ödemelerinde taksit tutarının aylık gelirin yarısını geçmemesi,
  • Mevcut kredi borç tutarlarını gösteren belgelerin temin edilebilmesi gerekmektedir.

  Hangi bankalarda ne kadar borç olduğunu T.C Kimlik numarası ve E-Devlet şifresiyle ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. E-Devlet Borç Sorgulama Ekranı için tıklayın.

  Garanti Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Borç Transferi başvurusu 444 0 335 Anında Kredi Destek Hattı üzerinden veya Garanti BBVA şubelerinden kolaylıkla yapılabilir.

  444 0 335 Anında kredi destek hattı üzerinden yapılan borç kapatma kredisi başvurularında çağrı merkezine çok fazla arama ve talep oluşmasından kaynaklı bağlanma sorunu yaşanabilir. Müşteri temsilcilerinin yaşadığı yoğunluk nedeniyle veya mevcut durumun iyi ifade edilememesi sonucunda olumsuz cevap alma ihtimali daha yüksektir.

  Borç Kapatma kredisine en yakın Garanti Bankası şubesine giderek yüz yüze koşulları konuşmak ve başvuru yapmak daha avantajlı olacaktır.

  Borç transferi başvurusu olumlu görülenlerin diğer bankalardaki bireysel ihtiyaç kredileriniz birleştirilir ve 36 aya kadar tercih edilen vadede eşit taksitlere bölünür. Garanti BBVA’ya transfer edilen kredilere kullanılan tutar ve seçilen vade sayısına göre faiz uygulanır.

  Borç Transferi için Kredi Notu Önemli mi?

  Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından belirlenen kredi notu, normalde Garanti Bankasının bütün kredi değerlendirmelerinin sonucunu belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Ancak Garanti Bankası, “Borç Kapatma Kredisi” veya “Borç Transferi Kredisi” için kredi notu değerlendirilmesinde daha esnek davranabilmektedir.

  Kredi sicili bozuk olanlar veya kredi notu düşük olanlar mutlaka Garanti Bankası şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile birebir görüşme gerçekleştirmelidir.

  Share.
  Leave A Reply