İş Bankası kredi notuna bakılmaksızın borç erteleme, yeniden yapılandırma, borç transferi kredisi, İş Bankası devlet destekli borç kapatma kredisi seçenekleri nelerdir? Ödeme sözüne kredi imkânları nelerdir?

  İş Bankasına ait Maximum kredi kartları veya kullanılan kredilere ait birikmiş veya gecikmeye girmiş kredi borçları nedeniyle ödeme güçlüğü yaşayanlar için bazı çözüm yolları bulunmaktadır. Gecikmeye giren, yasal takibine başlanan veya İş Bankası tarafından varlık firmalarına devredilen borçların ödenebilmesi ancak yine İş Bankasının kampanyaları ile uygun faiz oranıyla yeni bir kredi çekilmesi veya borcun yapılandırılması ile mümkün olabilir.

  Borçlara çözüm bulunamaması halinde gecikme faizleri, avukat masrafları, icra dosyası masrafları ve bütün hesaplara e-haciz uygulanması sebepleriyle ödemesi imkânsız veya çok güç hale gelebilir.

  İş Bankası Gecikmiş Borç Ödeme Çözümleri

  İş Bankasına veya diğer bankalara ait bireysel/ticari Maximum kredi kartı borçları, taşıt kredisi, konut kredisi borçları, bireysel/ticari tüketici kredisi borçlarının ekonomik koşulların kötüleşmesi ve ödeme dengesinin bozulması nedeniyle yasal takibe düşmesini engellemek gerekmektedir. Bu borçların ek süreye, ek taksit alarak ertelenmeye veya düşük faizle yeniden yapılandırması ihtiyacı vardır.

  İş Bankası Borç Erteleme

  İş Bankasındaki borçların silinmesi mümkün olmasa da mali şartların iyileştirilmesi ve ödeme gücünün düzelmesi için ek süreye ihtiyaç duyulacağından İş Bankasının ödeme çözümleri için başvurulabilecek bazı seçenekler bulunmaktadır.

  İş Bankasının, gecikmedeki borçların ödeme/erteleme yöntemlerinden kolay bir şekilde faydalanabilmek için bazı koşullar önem taşımaktadır.

  • Borcun gecikme durumu
  • Borç hakkında yasal takip başlatıp başlatılmadığı,
  • Kredi risk puanının durumu,
  • Borcun bir varlık şirketine devredilmiş olması,
  • İş Bankası dışındaki başka bankalara da borç bulunup bulunmadığı,
  • Geçmiş ödemelerin düzenli yapılıp yapılmadığı,
  • Mevcut iş/çalışma ve gelir durumu

  gibi koşullar göz önüne alınarak İş Bankasının farklı hizmetleri ve farklı kredi kampanyalarına başvuru yapılması gerekecektir. Ekonomik durum kötüleşmeden önce farkına varılarak erken tedbir için harekete geçenler, İş Bankasının fırsatlarından yararlanma açısından daha avantajlı olacaktır.

  Hangi bankalarda ne kadar borç olduğunu ve risk raporunu T.C Kimlik numarası ve E-Devlet şifresiyle ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. E-Devlet TBB Risk Merkezi Raporu Sorgulama Ekranı için tıklayın.

  İş Bankası tarafından yasal takip başlatılan veya Varlık Şirketlerine devredilen borçlar için çözüm bulunmamaktadır.

  1- İş Bankasından Yeni Kredi Çekmek

  Kredi risk raporundaki kredi notu halen normal durumda olanlar için en kolay yol İş Bankasından veya farklı bir bankadan kredi çekerek borcun kapatılmasını ve ödemelerin düzenlenmesi sağlamaktır.

  İş Bankası güncel kredi kampanyalarında 3-6 Ay Ertelemeli Kredi seçeneği mevcutsa onu kullanmayı denemek zaman kazanmak açısından daha iyi olacaktır. İş Bankası İŞCEP (“İşCep” > “Krediler” > “Kredi Başvurusu Yap” > “Anında Kredi”) üzerinden Anında Kredi‘ye veya 0 850 724 0 724 Telefon Şubesi’ni arayarak krediye başvurulabilmektedir.

  2- İş Bankası Borç Yapılandırma

  Yeniden yapılandırma işlemi, İş Bankasındaki kredi borçlarının veya kredi kartı borçlarının tekrardan güncel faiz oranlarıyla tekrardan taksitlendirilmesi, ek taksit verilmesi anlamına gelmektedir. İş Bankasındaki borçların yeniden yapılandırılması ile birlikte daha düşük aylık taksitler ve daha uzun vade avantajı sağlanır.

  Ödeme yapılandırma işlemlerinin koşulları ve nereden/nasıl başvuru yapılacağı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için İş Bankasında Borç Yapılandırma Fırsatı içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

  3- İş Bankası Borç Kapatma ve Borç Transferi Kredisi

  Borç Kapatma veya Borç Transferi Kredisi ile hem İş Bankasında bulunan borçlu ürünler hem de farklı bankalardaki borçların kolayca ödenebilmesi için İş Bankasının sağladığı kredi hizmetidir.

  Borç kapatma kredisiyle bütün borçlar İş Bankasında toplanmış ve 36 aya kadar vade seçeneği ile dosya masrafsız bir şekilde taksitlendirilmiş olacaktır. İş Bankası, “Borç Kapatma Kredisi” veya “Borç Transferi Kredisi” için KKB kredi notu değerlendirilmesinde daha esnek davranabilmektedir. Böylelikle kredi notu kötü veya düşük olanlar da yararlanabildiği olmaktadır.

  Bu kredinin özellikleri, başvuru koşulları ve nasıl başvurmak gerektiği gibi detaylı bilgilere ulaşmak için “İş Bankası Borç Kapatma Kredisi Fırsatı içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

  Share.
  Leave A Reply