Garanti Bankası kredi notuna bakılmaksızın borç erteleme, yeniden yapılandırma, borç transferi kredisi, Garanti Bankası devlet destekli borç kapatma kredisi seçenekleri nelerdir? Ödeme sözüne kredi imkânları nelerdir?

  Kredi kartı borçlarının kredi çekilerek kapatılması ve ardından kredi kartının tekrar kullanılarak limitlerin aşılmasıyla birlikte başlayan borç sarmalı veya mevcut iş/ekonomik şartlarının kötüleşmesi nedeniyle ödemelerin yapılamaması insanları çok zor durumlara düşürmektedir. Bu nice yuvaları yıkan, eşine-dostuna, çoluğuna çocuğuna karşı boyun bükmek zorunda bırakan ve çaresizce borç ödeme duası, borçlardan kurtulma duaları dahil her yerde çıkış yolu aratan illet bir durumdur.

  Garanti Bankasına ait kredi kartları veya kullanılan kredilere ait birikmiş veya gecikmeye girmiş kredi borçları nedeniyle ödeme güçlüğü yaşayanlar için bazı çözüm yolları bulunmaktadır. Gecikmeye giren, icra takibine başlanan, avukata veya varlık firmalarına devredilen borçların ödenebilmesi ancak Garanti Bankasından uygun faiz oranıyla yeni bir kredi çekilmesi veya borcun yapılandırılması ile mümkün olabilir.

  Aksi taktirde gecikme faizleri, avukat masrafları, icra dosyası masrafları ve bütün hesaplara e-haciz uygulanması derken mevcut borç tamamen ödemesi imkânsız veya çok güç hale gelebilir.

  Garanti Bankası Borç Erteleme

  Garanti Bankası Gecikmiş Borç Ödeme Çözümleri

  Çözüm aranan bu borçlar Garanti Bankasına veya diğer bankalara ait bireysel/ticari kredi kartı borçları, taşıt kredisi borcu, konut kredisi borcu, bireysel/ticari kredi borçları olabilir. Tüketiciler kötü giden ekonomik koşulları nedeniyle borçlarını ek süre, ek taksit alarak erteleyebilmek veya düşük faizle yeniden yapılandırma için arayışa giriyor.

  Borçların silinmesi mümkün olmasa da ekonomik şartlar iyileştirmeye çalışmak ve bu şartlar iyileşene kadar vakit kazanmaya çalışmak gerekiyor. Garanti Bankasına bu borçları ödeyebilmek ve ödemelerin yoğunluğunu düzenleyebilmek için başvurulabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır.

  Aşağıda bahsedilen Garanti Bankası gecikmedeki borç ödeme/erteleme yöntemlerinden kolay bir şekilde faydalanabilmek için bazı durumlar önem taşımaktadır.

  • Borcun gecikmeye girip girmediği
  • Borç hakkında icra takibi başlatıp başlatılmadığı
  • KKB Kredi risk puanının durumu
  • Borcun bir varlık şirketine devredilip devredilmediği
  • Garanti Bankası dışındaki başka bankalara da borç bulunup bulunmadığı
  • Geçmiş ödemelerin düzenli yapılıp yapılmadığı
  • Mevcut iş/çalışma ve gelir durumu

  Yukarıdaki durumlardan hangilerine sahip olunduğuna bağlı olarak Garanti Bankasının farklı hizmetleri ve farklı kredi kampanyalarına başvuru yapılması gerekecektir. Kötü gidişatın farkına erken vararak erken tedbir için harekete geçenler fırsatlardan yararlanma açısından daha avantajlı olacaktır.

  Hangi bankalarda ne kadar borç olduğunu ve risk raporunu T.C Kimlik numarası ve E-Devlet şifresiyle ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. E-Devlet TBB Risk Merkezi Raporu Sorgulama Ekranı için tıklayın.

  İcra takibi başlatılan veya Varlık Şirketlerine devredilen borçlar için çözüm bulunmamaktadır.

  1- Garanti Bankasından Yeni Kredi Çekmek

  Hem en kolay yol hem de en zor yol yeni bir kredi çekebilmektir. Kredi notu halen kredi çekebilmek için müsait durumdaysa ister Garanti Bankasından isterse farklı bir bankadan yeni bir kredi çekerek borcun kapanması ve ödemelerin düzenlenmesi sağlanabilir.

  Garanti Bankası güncel kredi kampanyalarında 3-6 Ay Ertelemeli Kredi seçeneği mevcutsa onu kullanmayı denemek zaman kazanmak açısından daha iyi olacaktır. Garanti BBVA Dijital bankacılık kanalları üzerinden online veya 444 0 335 Anında Kredi Destek Hattı üzerinden krediye başvurulabilmektedir.

  Bu ancak ekonomik durumdaki kötü gidişatı görerek önceden hamle yapanlar için ideal bir çözüm olabilir. Hali hazırda Garanti Bankasında gecikmeye girmiş ürünler varsa diğer seçenekleri değerlendirmek gerekir.

  2- Garanti Bankası Borç Yapılandırma

  Yeniden yapılandırma işlemi, Garanti bankasındaki kredi borçlarının veya kredi kartı borçlarının tekrardan güncel faiz oranlarıyla tekrardan taksitlendirilmesi, ek taksit verilmesi anlamına gelmektedir. Borçların yeniden yapılandırılması ile birlikte daha düşük aylık taksitler ve daha uzun vade avantajı sağlanır.

  Borç yapılandırma işlemi geçmişte ödemelerini düzenli olarak yapmış, kredi notu çok kötü olmayan ve henüz yasal takibe düşmemiş kişiler için uygun bir seçenektir.

  Ödeme yapılandırma işlemlerinin koşulları ve nereden/nasıl başvuru yapılacağı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Garanti Bankasında Borç Yapılandırma Fırsatı içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

  3- Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi

  Borç Kapatma Kredisinin bir diğer adı da Borç Transferi Kredisidir. Hem Garanti Bankasındaki borçlu ürünler hem de başka bankalarda bulunan borçların ödenmesi için Garanti Bankasının sağladığı kredi hizmetidir.

  Borç kapatma kredisiyle bütün borçlar Garanti Bankasında toplanmış ve 36 aya kadar vade seçeneği ile dosya masrafsız bir şekilde taksitlendirilmiş olacaktır. Garanti Bankası, “Borç Kapatma Kredisi” veya “Borç Transferi Kredisi” için KKB kredi notu değerlendirilmesinde daha esnek davranabilmektedir. Böylelikle kredi notu kötü veya düşük olanlar da yararlanabildiği olmaktadır.

  Bu kredinin özellikleri, başvuru koşulları ve nasıl başvurmak gerektiği gibi detaylı bilgilere ulaşmak için “Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi Fırsatı içeriğini ziyaret edebilirsiniz.

  Share.
  Leave A Reply